Vezetői műhely

A keresztény vezető integritása – a siker és a hűség szorításában

Pál apostol ifjú tanítványát, Timóteust a neki írott első levél negyedik fejezetének a végén (12-16. versek) megerősíti vezetői tisztében és tanácsokkal látja el olyan teendőkre vonatkozóan, melyre vezetőként különösen figyelnie kell. Gondolatait így zárja: „Legyen gondod önmagadra és a tanításra, maradj meg ezek mellett, mert ha így cselekszel, megmented magadat is, hallgatóidat is.” 

Sok keresztény vezető szeretné jobban megérteni élete rendeltetését, vezetői szerepéből adódó küzdelmei célját és azt a viszonyrendszert, amelyben a mindennapjai zajlanak. A műhely során szemelvények, történetek, bibliai esettanulmányok, saját példák és a résztvevők tapasztalatai megosztásán keresztül a következő és hasonló kérdésekre keressük a választ: Milyen tulajdonságokon kell változtatnunk, hogy jó vezetők lehessünk? Hogyan kerülhetjük el a csapdát, hogy vezetői szerepeink és rutinná vált tevékenységeink lépjenek az identitásunk helyébe? Mit tehetünk integritásunk megteremtése és fenntartása érdekében?

A Vezetői műhely tervezett programja:

1) Az integritás alapjai
    a) Identitás, szerepek, integritás
    b) Az integritás ellenségei

2) A vezető vs a szervezet integritása
    a) Szervezeti/közösségi értékrend belsővé tétele
    b) Értékrend-vezérelt rend


3) Az integritás útján
    a) Dicséretes hivatás
    b) Elhívás keresztényi vezetésre

 

 

 

 

A műhely vezetője:

Szalai Zsolt

Hazai és angliai tanulmányait követően az elmúlt három évtizedben felső vezetői feladatokat látott el a hazai és külföldi bankszektorban, valamint tőkebefektető társaságokban, keresztény missziós szervezetekben és helyi gyülekezetben. Jelenleg saját tulajdonú cégében üzletviteli tanácsadó. Vendégoktató több hazai és egy amerikai egyházi fenntartású felsőoktatási intézményben, ahol vezetéstudmányi és közgazdaságtudományi tárgyakat oktat. A Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társaságának 2016 áprilisától elnöke, a Compass − Isteni pénzügyek szolgálat társvezetője. 2018. óta a Szentendrei Református Gyülekezet főgondnoka. Nős, két felnőttt gyermeke van, Szentendrén él.

 A műhely vendég előadói:

Tomka János

Villamosmérnök és mérnöktanár, gazdálkodás- és szervezéstudományokból szerzett PhD fokozatot, a teológia habilitált doktora. 1987-1993 között Németországban dolgozott szoftverfejlesztőként és projektmenedzserként, utána 2014-ig a KPMG-nél különböző felső vezetői munkaköröket töltött be. Professor emeritus, a Pünkösdi Teológiai Főiskolán a vezetéstudományi képzések vezetője; vezetői mentor és műhelymunkák moderátora. A Magyar Tudományos Akadémia Tudásmenedzsment Munkabizottsága és a Magyar Mérnökakadémia tagja, a Menedzserek Országos Szövetségének tiszteletbeli tagja. A Keresztyén Vezetők és Üzletemberek Társasága (a CBMC International és az Europartners tagszervezete) tagja, 1994-2004 között elnöke. Számos előadást tartott, cikkeket és könyveket írt többek között a Biblia és a vezetés kapcsolatáról. A Pesthidegkúti Református Gyülekezet presbitere. Nős, felesége építészmérnök, három felnőtt gyermekük és három unokájuk van.

 

Bogyó András

András, férj, 5 gyermek édesapja, Jézus Krisztus gyermeke, szeret futni, síelni és természetet járni. Vezetői tapasztalatait a kereskedelem, a turizmusfejlesztés területén, valamint civil szervezetek fejlesztésében szerezte. Jelenleg az általa vezetett Exodus Közép-Kelet Európa Egyesület fiatalok tanítvány nevelésével és ifjúsági vezetők képzésével foglalkozik. A legnagyobb öröm számára, ha láthat fiatalokat elindulni Jézus Krisztus követésében és segítheti hitbeli növekedésüket.